Jak kupić odpowiednie wycieraczki do samochodu?

jakie_wycieraczki

Wybór wycieraczki

Każdy kierowca doskonale zna sytuacje, w której na szybie jego samochodu pojawiają się smugi, ograniczają one widoczność podczas jazdy. Gdy do tego dochodzi kłopotliwy problem podczas deszczu nie ma na co czekać. Jeśli wycieraczki ślizgają się i piszczą to znak, że należy wymienić pióra naszych wycieraczek na nowe.

Różnorodność asortymentu na sklepowych półkach może wprawić nawet doświadczonego kierowcę w zakłopotanie. Okazuje się bowiem, że dobór odpowiednich wycieraczek wcale nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Przy kupnie tego asortymentu należy zwracać uwagę na różnorodność mocowań i długość piór, aby pasowały one do naszego auta. Musimy także dokonać wyboru między wycieraczkami klasycznymi ( z przegubowym stelażem), a płaskimi (bez przegubowymi). Wycieraczki płaskie są droższe, ale ich pióra są bardziej aerodynamiczne, nie rdzewieją i lepiej przylegają do szyby podczas silnych podmuchów wiatru. Lepiej też sprawdzają się podczas zimy, gdyż nie przymarzają mocno do szyby. Wycieraczki te mogą być problemowe, jeżeli szyba w naszym aucie jest wypukła.Przy kupnie wycieraczek klasycznych sprawa jest prostsza, wystarczy wybrać odpowiednią długość i mocowanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno takich wycieraczek, w które samochód był wyposażony fabrycznie.

Dla tych osób, którym wymiana wycieraczek to ogromne wyzwanie mogą pomóc wycieraczki oximo. Wystarczy znać markę naszego samochodu, jego model, typ nadwozia i rocznik. Te cztery informacje zagwarantują, że wycieraczki jakie wybierzemy będą idealnie dopasowane do naszego samochodu.

One Response to Jak kupić odpowiednie wycieraczki do samochodu?

  • Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie i subsbskrybuje kanał RSS. Pozdrowienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *