Jak dbać o wycieraczki w naszym samochodzie?

wycieraczki_oximo

Wycieraczki OXIMO

Wycieraczki samochodowe są bardzo ważnym elementem naszego samochodu. Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że wycieraczki szyby przedniej należą do obowiązkowego wyposażenia auta. Za ich brak, lub niesprawność grozi nam utrata dowodu rejestracyjnego. Niesprawne, mogą także przyczynić się do wypadku drogowego. Można jednak ograniczyć ich wymianę stosując następujące zasady.

Krok pierwszy to kupno dobrych wycieraczek. Muszą być one idealnie dopasowane do marki, modelu i rocznika naszego auta. Wybór ten znacznie ułatwiają wycieraczki oximo, które bez problemu dopasujemy do każdego rodzaju samochodu. Jeśli mamy już kupione odpowiednie wycieraczki musimy zacząć dbać o nie.

Wystarczy kilka drobnych rad aby przedłużyć ich żywotność. Od czasu, do czasu należy je oczyścić z brudu, doskonale sprawdza się tutaj płyn do mycia naczyń. Wycieraczkom nie służy także długotrwały postój. Nawet jeśli pogoda jest słoneczna trzeba czasami spryskać szyby naszego auta i włączyć wycieraczki. W zimę natomiast musimy pamiętać o tym, żeby nie uruchamiać, ani nie odrywać przymarzniętych wycieraczek. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest zaopatrzenie się w odmrażacz do szyb w sprayu. Pamiętajmy też o tym, że wycieraczki nie mogą nam zastępować skrobaczki do lodu. Kilka ruchów wycieraczek po takiej chropowatej powierzchni uszkodzi ich żądło, co wpłynie na efektywność zbierania przez nie wody.

Sprawne auto to podstawa, chodzi ty przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Stosując te proste zasady możemy ograniczyć częstą wymianę wycieraczek w naszym samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *