Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie.

foteliki sparco

Foteliki Sparco

Wszyscy rodzice pragną aby ich dziecko było bezpieczne i zdrowe. O bezpieczeństwo warto zadbać również podczas podróży samochodem. Obecnie trzeba wozić dzieci w fotelikach samochodowych jeśli dziecko ma poniżej 150 cm wzrostu. Priorytetem rodziców powinno być nie uniknięcie mandatu, ale bezpieczeństwo dziecka.


Fotelik ma za zadanie ochronić dziecko przed obrażeniami w czasie wypadku. Rodzice powinni pamiętać, że nie wolno oszczędzać na bezpieczeństwie dzieci. Stanowczo odradza się kupowanie fotelików na bazarach, aukcjach internetowych lub z ogłoszeń. Taki fotelik mógł brać już udział w wypadku, a wtedy nadaje się już tylko do wyrzucenia, gdyż mogła zostać naruszona jego konstrukcja. Wybierając więc fotelik dla naszej pociechy nie sugerujmy się tylko wagą dziecka. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na atesty tego sprzętu. Każdy model musi mieć certyfikat i homologację.

Firma Sparco to największy producent wyposażenia aut w rzeczy podnoszące bezpieczeństwo. Dlatego fotelik sparco ma nie tylko ładny wygląd, przede wszystkim gwarantuje on wysoką jakość i bezpieczeństwo. Na każdym modelu zostały przeprowadzone testy wypadkowe, aby sprawdzić czy spełnione zostały wymogi bezpieczeństwa. Dzięki temu, że każdy fotelik sparco posiada etykietę homologacyjną R44ECE możemy być pewni, że zrobiliśmy wszystko co trzeba, aby chronić nasze dziecko w podróży.
Dlatego jeśli dziecko ma podróżować samochodem, bezpieczeństwo powinno być dla rodziców sprawą kluczową. Należy wybrać taki fotelik. który jest dokładnie przetestowany, wtedy ryzyko urazów podczas wypadku znacznie się zmniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *